категорії: візуалка інтерв'ю

Оксана Караванська: “Модний вирок” навчив не говорити правду”

теґи: "Модний вирок", Ukrainian Fashion Week, Оксана Караванська, УПА, Український тиждень моди, Мода

Оксана Караванська, фото з сайту http://www.karavanska.com.uaНа традиційний Український тиждень моди, що днями завершився в Києві, відома львівська дизайнерка Оксана Караванська представила колекцію, навіяну мотивами УПА (у лютому її було презентовано також у Нью-Йорку). Вугляно-сірий з переходом у чорний, шоколадний, теплий шоколадний і агресивний бургунді — на тлі сіро-попелястого та теплого бежу — так окреслюють кольори колекції. Щодо матеріалів, то Оксана Караванська використала мохер, поролон з подвійним окантуванням, неткану вовну, французьке мереживо, шовк та тонку віскозу, а також дуже об’ємну ручну в’язку. Що цікаво, у рамках колекції Оксана Караванська презентувала джинси, технологічний процес виготовлення яких повністю проходив в Україні, а також пальта, в яких використано як мінімум три різні види тканин, а інколи і ручну в’язку. 
— Саме УПА була мотивацією до створення колекції у стилі мілітарі. Хоча насправді вона зовсім не мілітаристська, а дуже жіночна і романтична. Але саме тема Української Повстанської Армії, трагізм її існування був причиною такої романтичної колекції.
Колекцію прекрасно сприйняли, були хороші відгуки. Просто деякі київські журналісти висвітлювали цей лейтмотив, деякі — ні. Але якоїсь притягнутої за вуха ідеології не було.
— Ви прогнозуєте тенденції мілітарі на сезон 2011 року?
— Думаю, що наступного року мілітарі буде однозначно актуальним. Це вже продемонстрували покази в Мілані, Нью-Йорку, Парижі. Не говоримо про чисте мілітарі, а про його елементи. А в мене воно — романтичне.
Оксана Караванська, фото прес-служби Оксани Караванської— Які у Вас враження від цьогорічного Українського тижня моди, в який бік він розвивається?
— Скажу відверто, у мене вже кілька років таке відчуття: дякувати Богу, що він все-таки відбувається, але дуже шкода, що деякі хороші дизайнери пропадають з цього тижня моди, натомість з’являються якісь нові дивні імена, що, як на мене, жодної дизайнерської цінності не становлять. Є кілька модельєрів, які щороку показують стабільно хорошого рівня колекції, але чогось нового, що заінтригувало б мене, не з’являється.
— Львівський тиждень моди теж не зацікавив Вас в аспекті участі?
— Звісно, що ні. На жаль... Попри мою любов до Львова, Львівський тиждень моди занадто провінційний. Організатори мають дуже сильно над цим подумати. У будь-яких тижнях моди, чи міланських, чи бразилійських, іде природний відбір і відсів, є людина, яка відповідає за якість демонстрованого продукту. У мене таке враження, що у Львові показують всіх, хто платить гроші.
— Який досвід Ви здобули завдяки участі в програмі «Модний вирок», де постали як модний прокурор?
— (Сміється) Основний досвід, який я здобула, — мене навчили бути фальшивою, не говорити правду. Я стала артисткою. Доводилося лукавити, бо це насамперед шоу, а вже потім цікавить моя особиста думка.
— Чи не хотіли б Ви мати авторську програму, де б на власний розсуд «переодягали» людей?
— Я думала над цим, але тоді треба поховати своє життя дизайнера і працювати суто над таким проектом. Бо навіть коли я просто брала участь у «Модному вироці», половину життя довелося викреслити.
— Як, порівняно з львів’янками, вдягаються киянки?
Оксана Караванська, фото прес-служби Оксани Караванської— Киянки вдягаються більш цікаво, більш модно, ніж львів’янки, хоч як мені сумно це визнавати. Але, з іншого боку, кожен має своє обличчя. Француженки, скажімо, одягаються інакше, ніж киянки. І це абсолютно не псує львів’янок, що вони не так вдягаються. Хоча якщо дивитися на потік людей у місті, деколи мені дуже хочеться їх «роздягнути», у мені знову прокидається модний прокурор.
— Ваші модні побажання на це літо...
— Основне побажання — щоб життя, в якому живуть сьогодні українці, давало можливість і бажання бути на піку моди і займатися собою, займатися одягом. Якщо є бажання, то і настрій з’являється, і людина виглядає значно краще. Але загалом рекомендую носити білий колір і дуже жіночні речі.

Фото з сайту www.karavanska.com.ua та прес-служби Оксани Караванської

Розмовляла Наталя ДУДКО, http://ratusha.lviv.ua/index.php?dn=news&to=art&id=20