категорії: музика репортаж

“Мертвий півень”: “Зустрінемось в окопах, дуже скоро...”

Роман Чайка про “злочинну львівську владу”, її “скварєчнікі” та відставку Садового

теґи: Флюгери Львова, Місько Барбара ("Мертвий півень"), Ромко Чайка, Юрій Андрухович, відставка Садового, нищення архітектури Львова, окопи

piven«Нас не повинні зривати вранці будильники, ранок і без того пора сум’яття» — цією піснею на вірш Юрія Андруховича розпочалося в неділю в дворику Ратуші «Прокидання з «Мертвим півнем» у рамках фестивалю «Флюгери Львова».
        Невідомо, чи тих чимало охочих послухати добру музику о 10-й ранку (на площі Ринок вишикувалася величезна черга по квитки), зривали того разу будильники, але впродовж майже двох годин їх пробуджували рок, драйв, і шал. «Мертвий півень» виконував відомі композиції на слова Юрія Андруховича (раннього й пізнього), Віктора Неборака («Вона»), Тараса Шевченка («Садок вишневий», «Реветастогне...»), Максима Рильського («Ластівки»), обробки народних пісень... Публіка задушевно підспівувала роковим варіаціям «Ой Марічко, чичері», «А ми удвох, а ми удвох в одне дівча закохані», «Гуцулки Ксені», які мають увійти до нового альбому «Мертвого півня» «Радіо Афродита». Однією з емоційних кульмінацій була композиція, відома в народі як «Брат, піва кончілась...», що її Михайло Барбара виконав з особливим надривом.
        Драйвово-ліричний концерт мав політичний підтекст, якого додавав гітарист «півнів» і телеведучий Роман Чайка: «Пам’ятаймо про козаків, які ішли шабля на шаблю. На кожен гол має бути гол!» А Михайло Барбара співав на суперактуальні слова Андруховича: «Ти в пику, ти в пику, його вмаж! Дивись, яка паскедна в нього пика», «Знову, курва, радіо, телебачення, преса. Влада собі як влада: суцільні бандити». 
      Не оминув Ромко Чайка і львівської влади, зокрема міського голову Андрія Садового, прокоментувавши флігель, який споруджують із червоної цегли на будівлі всередині Ратуші: «Представники злочинної влади облаштовують тут собі на пам’ятці архітектури «скварєчнік». Ми співатимемо доти, доки він не впаде, або доки мер, який за це відповідає, не подасть у відставку».
     А фронтмен гурту Михайло Барбара, співаючи наприкінці концерту «До побачення...», додав: «Зустрінемось в окопах, дуже скоро...». Атмосфера під час концерту наштовхнула на думку, що нині українців надихнути на акції спротиву більше шансів мають незалежні й популярні митці (які не розгубили авторитету під час розмаїтих «турів на підтримку»), аніж здевальвовані політики.

Наталя ДУДКО, http://ratusha.lviv.ua/index.php?dn=news&to=art&id=241