категорії: музика репортаж

Павло Табаков: "До мюзиклів українці не готові"

Переможець “Шансу” братиме участь у шоу “Україна має талант”

теґи: "Ти підпалила рай", "Україна має талант", Павло Табаков, мюзикли, презентація альбому

Павло Табаков, У популярного львівського співака, переможця проекту «Шанс» Павла Табакова є традиція: уже втретє наприкінці року презентувати новий альбом. Позаторік — «Тільки ти моя», торік — «Різдво для двох», а цього року, напередодні Дня Святого Миколая, Павло Табаков «спалахнув» ще однією лірично-романтичною збіркою — «Ти підпалила рай».

«Щодо заголовної пісні, яка є своєрідним лейтмотивом альбому, то Геннадій Крупнік запропонував музику, і я попросив поетесу Мар’яну Савку написати текст. Вона слухала мелодію й відштовхувалася від того, що це мала б бути композиція рокового спрямування. Вийшла, як пожартувала Мар’яна, «пісня молодого пожежника». Якщо говорити про тексти для пісень, то працюю тепер, здебільшого, з двома поетами — Лідою Лазурко і Мар’яною Савкою. Наразі вони мені найбільше пасують, ми знаходимо порозуміння у творчості. Адже чимало тих, хто пише тексти, або не можуть написати слова на музику, або пишуть щось таке, що відстає від часу, що серед музикантів називають «нафталіном», — розповів Павло Табаков.       

Співак каже, що задоволений якістю запису, матеріалом. А те, що альбом вийшов сумний, мовляв, просто збіг обставин — саме такі композиції потрапили тепер до його репертуару. Також Павло Табаков зазначає, що, попри різні за стилем композиції — з елементами року, фанку, арт-року, диск вийшов цілісним — за настроєм. Пісні, що увійшли до збірки, написано впродовж трьох років. Музику до трьох пісень написав Павло Табаков, дві – авторства Володимира Івасюка, одна весела й запальна пісня «Шоколадний шок», одна англомовна композиція «I’ll be with you», а також один дует — зі співачкою Софією Сливкою.

Виконавець акцентує, що презентовані композиції цілком відповідають формату для музичних ротацій (за часом, звучанням, текстом, музичною формою), однак це не формат «М1», чим Павло Табаков пишається: «Я хочу працювати у своєму стилі, відтворювати те, що є в моїй душі, а не те, що мені скажуть. Щодо матеріальних прибутків, то — все буде. Я не прагну швидкого шляху. Мені важливо, що те, що я роблю, подобається людям». 

У планах Павла Табакова — урізноманітнити репертуар іншомовними піснями: «Є багато хороших російськомовних пісень, які хотів би виконати. Однак є два але. По-перше, мій акцент, який у Пітері, скажімо, помічають. По-друге, оскільки позиціоную себе як українського співака, то виконуватиму, здебільшого, українською мовою. Але планую записати кілька композицій англійською і кілька російською».

Також співак має намір записати мюзикл. Але, акцентує, українці наразі не готові сприймати мюзикли: «У нас інший менталітет. У Польщу мюзикли прийшли тільки два-три роки тому. Мюзикл — видовище, на підготовку, постановку, музичний виклад якого йдуть мільйони. А за кордоном зали заповнені. Як виховати публіку для мюзиклів? Насамперед потрібно виховувати людей на хорошій музиці, на доброму театрі, і тоді поступово має сформуватися культура сприймання мюзиклів». 

Окрім нового альбому, Павло Табаков презентував і свій ексклюзивний білий рояль, який на замовлення співака виготовив львівський майстер Олександр Патієвич. Клавіатуру електронного роялю вставлено в спеціальний макет, і тепер виконавець може возити його у власному авто.

А попереду — ще одна презентація — концерт «Переплетені долі» у театрі імені Марії Заньковецької. Глядачам обіцяють сюрпризи. Один із них: дует октету «Орфей» і Павла Табакова обіцяють виконати композицію, яку вже раніше записали для шоу «Україна має талант», представивши її зі спеціально підготовленою хореографією.

Наталя ДУДКО, http://ratusha.lviv.ua/tabakov.html